Futbol kobiecy może być piękny i pasjonujący. Dziewczęta uczestniczące w naszym regionie w Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodzieży pokazały, że futbol może być dla każdego. I trochę szkoda, że ta impreza już się zakończyła. W niedzielę byliśmy świadkami fantastycznych meczów. Tak jak w sporcie, była wielka radość, ale też łzy i ogromny smutek.

W niedzielę nastąpiła kulminacja olimpiady. Najpierw na boisku w Jedlni odbył się mecz o trzecie miejsce. Naprzeciw siebie stanęły dwie silne reprezentacje Małopolski i województwa dolnośląskiego. Już w drugiej minucie po pięknym strzale z dystansu Weroniki Wójcik, zespół z Małopolski objął prowadzenie. Mecz się wyrównał, obie okipy dązyły do zdobycia bramki. Trzy minuty przed końcem, Klaudia Maciążka po dośrodkowaniu strzałem głową zapewniła wygraną swojej drużynie.

Finał był fantastycznym i emocjonującym widowiskiem. Naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny tego turnieju. I tak naprawe obie zasłużyły na mistrzostwo i w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Rzuty karne lepiej wykonywały zawodniczki z Wielkopolski.

Po finałowym meczu odbyło się uroczyste zakończenie imprezy i rozdanie nagród. Pośród zaproszonych gości byli Zbigniew Pacelt, prezes Unii Sportu, Zbigniew Bartnik, przewodniczący Komisji Piłkarstwa Kobiecego w PZPN. Gościli również przedstawiciele gospodarzy, Tomasz Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Pionki, a także Paweł Płachta, prezes Legionu Suskowola i Jan Gębczyk, prezes Królewskich Jedlnia. Tu kierujemy wielkie podziękowania dla gospodarzy, bo włożyli oni wiele pracy w to, aby wszystkie zawodniczki czuły się  na obu obiektach doskonale. Podziękowania również dla Marka Anglarta, sędziego głownego Olimpiady.
Najlepszą strzelczynią została Agnieszka Glinka (Łódzki ZPN), która w turnnieju zdobyła 7 goli. Najlepszą bramkarką uznano Danielę Kosińską z Dolnośląskiego ZPN. Natomiast za najlepszą zawodniczkę uznano wspomnianą Klaudię Maciążkę.

Prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk, kończąc imprezę wyraził nadzieję, że uczestniczki będą miło wspominać ziemię radomską, że wywiązą stąd same pozytywne wrażenia.

Wyniki niedzielne
Mecz o III miejsce
Dolnośląski ZPN – Małopolski ZPN 0:2 (0:0)
Bramki:  Weronika Wójcik 2, Klaudia Maciążka 57.
Finał  
Łódzki ZPN – Wielkopolski ZPN 1:1, karne 3:4
Bramki: Agnieszka Glinka 21 – Daria Nowak 16.

Fot. Grażyna Rojek

Żródło: Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej